Major Sponsor:

July 31, 2014, 04:09:27 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Week 10 Aug 28 2010  (Read 2329 times)
Artson
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 774


If it isn’t fixed its broken


WWW
« on: August 28, 2010, 02:10:42 AM »

RAW Track          
Race All Winter Track          
Dunc Grey  Velodrome, Sydney, Australia         
Week 10 August 27, 2010         
         
Results         
         
         
Round 1         
Warm up scratch race   
      
         
          
Div 5 heat 1         
1   Dylan Oaten      
2   Sean Oaten      
3   Jacob Jones      
4   Kerri Pittman      
         
Div 5 h2          
1   Chris Wilkins      
2   Chris Harris      
3   Mark Yewdall      
4   Steve Morris      
         
Div 4 heat 1          
1   Lise Benjamin      
2   Micaela Hogan      
3   Imogen Hines      
4   Rebecca Peters      
         
Div 4 heat 2          
1   Nathan Garard      
2   Simon Huggins      
3   Peter Rox      
4   Simon Moore      
         
         
Div 3 heat 1
         
1   Brett Douglas      
2   Kieran Latty    
3   Michael Churchward      
4   Justin Buckland      
nb  Chris Ludlam relegated from 1st          
         
Div 2         
1   John Nguyen      
2   Jordan Davies      
3   David Browne      
4   Scott Mills      
         
Div 1          
1   Tierian McManus      
2   David Stevens      
3   Gavin White      
4   Darren Cash      
         
Novice          
1   Mathew Willis      
2   Justin Stanbridge      
3   Kyle Stanbridge      
         
Round 2         
Actionsnaps FAT-MANS Wheel -Race         
   
1   Chris Wilkins   36.1   
2   Damien O'Neil   33.2   
3   George Lowe    29.2   
4   Alex Townsend   28.8   


         
         
Round 3   
      
         
Kierins         
         
Kierin Div 5 heat 1   
      
1   Kerri Pittman      
2   Chelsea Oaten      
3   Jacob Jones      
4   Dylan Oaten      
         
Kierin Div 5 heat 2          
1   Phillip Dobe      
2   Chris Harris      
3   Anthony Pham      
4   Paul Harvey      
         
Kierin Div 5 heat 3    
      
1   Greg Dobe      
2   Mark Yewdall      
3   Danial Mawad      
4   Chris Wilkins      
         
Kierin Div 4 heat 1         
1   Micalea Hogan      
2   Lise Benjamin      
3   Imogen Hines      
4   Katrina Lane      
         
Kierin Div 4 heat 2
         
1   Hugo Venville      
2   Henry Mander      
3   David Lamb      
4   Peter Rox      
         
Kierin Div 4 heat 3          
1   Simon Huggins      
2   Les Bull      
3   Nathan Gerard      
4   Glenn McIntosh      
         
         
Kierin Div3 heat 1          
1   Christian Lees      
2   Brett Douglas      
3   Hugh Gray      
4   Charles Darrymple-Hay

(edited)

      
Kierin Div 3 heat 2         
1   Michael Churchward      
2   Rob Parbery      
3   Roger Cull      
4   Cathrine Culvenor      
         
Kierin Div 3 heat 3         
1   Matt Beazley      
2   Damien O'Neil      
3   Kieran Latty      
4   Brian Peters      
         
         
Kierin Div 2 heat 1          
1   Ian Atkin       
2   Ian Denker      
3   Jordan Davies      
4   Scott Mills      
         
Kierin Div 2 heat 2         
1   David Browne      
2   John Nguyen      
3   Darryl Thorncraft      
4   Michael Chidgey      
         
Kierin Div 1 heat 1   
      
1   Nathan Hart      
2   Alan Townsend      
3   Jules Galli      
4   Simon Llewellyn      
         
         
Kierin Div 1 heat 2    
      
1   Tim McMillan      
2   Sam Nelson      
3   David Willmot      
4   Gary Mandy      
         
Kierin Div 1 heat 3          
1   Gavin White      
2   Ben Simonelli      
3   David Stevens      
4   Tirian McManus      
   
edited after noting clerical error
      
         
Round 4         
Novice H'cap          
1   Justin Stanbridge      
2   Mathew Willis      
3   Kyle Stanbridge      
         
Div 5  Miss'n'Out          
1   Phillip Dobe      
2   Anthony Pham      
3   Mark Yewdall      
4   Kerri Pittman      
         
Div 4 Miss'n'Out Derny          
1   Nick Edwards   12pts   
2   Lise Benjamin   11pts   
3   Aaron Frater   10pts   
4   Joanna Troutman   9pts    
         
Div 4 Miss'n'Out Derny          
1   Stuart Will   13pts   
2   Henry Mander   12pts   
3   Glen McIntosh   11pts   
4   Peter Rox,  (Brian Peters)   10pts   
Brian road down a grade
         
Div 3 Miss'n'Out Derny          
1   Anthony Platt-Baggs   16pts   
2   Chris Ludlam   15pts   
3   Keiran Latty   13pts   
4   Roger Cull   12pts   
         
Div 2  Miss'n'Out Derny           
1   David Browne   18pts   
2   Jared Mills   17pts   
3   Michael Chidgey   16pts    
4   John Ngyuyen    15pts   
         
         
Div 1  Miss'n'Out Derny          
1   David Stevens   17pts   
2   Gavin White   15pts   
3   Tirian McManus   14pts   
4   Ben Simonelli   11pts   
         
Novice H'cap          
1   Mathew Willis      
2   Justin Stanbridge      
         
Round 5         
Faster group Combine 10 laps          
1   Phillip Dobe      
2   Peter Rox      
3   Anthony Brown      
4   Greg Dobe      
         
Even Faster group Combine 12 laps          
1    Nathan Hart      
2   Jordan Davies      
3   Brian Peters      
4   Michael Churchward      
         
CNSW Time Blaster          
Time to beat 8:49 for $100   
      
1   David Stevens   8:50:08   
2   Tirian McManus      
3   Darren Cash      
4   Jules Gali      
         
      
« Last Edit: August 28, 2010, 10:43:57 PM by Artson » Logged
alchemist
Newbie
*
Posts: 29


« Reply #1 on: August 28, 2010, 08:08:54 AM »


Round 1      
Warm up scratch race   
      
         

         
Div 3 heat 1
         
1   Brett Douglas      
2   Rob Parbery      
3   Michael Churchward      
4   Justin Buckland      
         

2nd wasn't me
Logged
headturn
Newbie
*
Posts: 7


« Reply #2 on: August 28, 2010, 12:47:45 PM »

I am pretty sure I was fourth (or maybe third) in the warm up div 3, before the relegation. That might fill in the blank above ?
Logged
Artson
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 774


If it isn’t fixed its broken


WWW
« Reply #3 on: August 28, 2010, 02:04:38 PM »

Thanks guys all fixed now
if anyone notes an error please let me know

Logged
Artson
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 774


If it isn’t fixed its broken


WWW
« Reply #4 on: August 28, 2010, 10:20:19 PM »

Thanks to Ken McMillan for riding the derny
Thanks to Mrs McMillan (guessing) for filming the races
Thanks to Tim McMillan (again guessing) for posting on you tube

Div 1 Heat 3
http://www.youtube.com/watch?v=ASDKzJvHN8A
Div 1 Heat 2
http://www.youtube.com/watch?v=RhbL-fTJ6cQ
Div 1 heat 1
http://www.youtube.com/user/thekrankee1#p/u/2/A9EiKF5sW_8
Div2 Heat 2
http://www.youtube.com/watch?v=9MuIKtngdjI
Div 2 Heat 1
http://www.youtube.com/watch?v=QHnzyW9t41A
Div 3 Heat 2
http://www.youtube.com/watch?v=pssPDLDWpyU
Div 3 Heat 1
http://www.youtube.com/watch?v=zQBCU7xxe5A
Div 4 Heat 02
http://www.youtube.com/watch?v=RxsUpGM8-yA
Div 4 Heat 1
http://www.youtube.com/watch?v=mGO_b67KVN0
Div 5 Heat 2
http://www.youtube.com/watch?v=PHSjPcxupa8
Div 5 Heat 1
http://www.youtube.com/watch?v=_ko8fJBugvY
« Last Edit: August 28, 2010, 10:54:34 PM by Artson » Logged
Artson
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 774


If it isn’t fixed its broken


WWW
« Reply #5 on: August 30, 2010, 07:44:35 PM »


Photo evidence for Actionsnaps indicates results may be wrong in Div 3 heat 3 Kierin



looks like O'Neil got there first!
Logged
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

English Steel 1.6 Saxon North Technologies
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!