Major Sponsor:

October 31, 2014, 09:23:12 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Week 12 Sept 10, 2010  (Read 1615 times)
Artson
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 799


If it isn’t fixed its broken


WWW
« on: September 11, 2010, 01:10:12 AM »

RAW Track

Race All Winter Track          
Dunc Grey Velodrome, Sydney, Australia         
Week 12 September 10 , 2010         
         
Results         
Round 1         
Warm up scratch race         
Div 5    
      
1   Mark Yewdall      
2   Chris Harris      
3   Justin Stanbridge      
4   Sean Oaten      
         
Div 4 heat 1          
1   Nick Edwards      
2   Lara Batkin      
3   Micaela Hogan      
4   Rebecca Peters      
         
Div 4 Heat 2          
1   Stuart Will      
2   Nathan Garard      
3   Glenn McIntosh      
4   Terry Freshwater      
         
Div 3         
1   Harry Herne      
2   Jonathon Gowland      
3   Justin Buckland      
4   Michael Churchward      
         
Div 2         
1   Andrew Herlihan      
2   Craig Thompson      
3   Matt Beazley      
4   Ian Dencker      
         
Div 1
         
1   Timothy McMillan      
2   Tirian McManus      
3   Joshua Cornish      
4   Mitchell Codner      
         
Round 2         
         
Hooper Lane Turbo Studio Wheelrace         
1   Jared Mills      
2   Mark Craig      
3   Peter Rox      
4   Tony Unicomb      



www.turbostudio.com.au

         
Round 3         
Handicaps          
      
Div 5          
Div 5 heat 1
         
1   Peter Buckingham      
2   Daniel Mawad      
3   Sandra Beaumont      
4   Sean Oaten      
         
Div 5 heat 2         
1   Chris Harris      
2   Justin Stanbridge      
3   Mark Yewdall      
4   Peter Tregillgas      
         
         
Div 4          
Div 4 heat 1
         
1   Katrina Lane      
2   Bradley Heap      
3   Aaron Frater      
4   Joanne Troutman      
         
Div 4 heat 2         
1   Bridget Mullany      
2   Lise Benjamin      
3   Rebecca Peters      
4   Victoria Armstrong      
         
         
Div 4 heat 3         
1   Peter Rox      
2   Mark Craig      
3   Steve Morris      
4   Simon Huggins      
         
Div 4 heat 4         
1   Ray Gorrell      
2   Terry Freshwater      
3   Les Bull      
4   Nathan Garard      
         
         
Div 3         
Div 3 heat 1
         
1   Matt Bush      
2   Tony Burke      
3   Brett Douglas      
4   Chris Green      
         
Div 3 heat 2         
1   Jamie Sell      
2   Anthony Platts-Baggs      
3   Theo Theol      
4   Charles Dalrymple-Hay      
         
Div 3 heat 3
         
1   Craig Dempsey      
2   Hugh Gray      
3   Stephen Joyce      
4   Chris Ludlam      
         
         
Div 2          
Div 2 heat 1
         
1   David Moiler      
2   Michael Buckingham      
3   Ian Dencker      
4   Jared Mills      
         
Div 2 heat 2
         
1   Matt Beazley      
2   Scott Trayhurn      
3   George Lowe      
4   Darryl Thorncraft      
         
         
Div 1    
      
Div 1 heat 1         
1   Gavin White      
2   Tirian McManus      
3   David Browne      
4   Tim Llewellyn      
5         
         
Div 1 heat 2         
1   Timothy McMillan      
2   Joshua Cornish      
3   Gary Mandy      
4   Darren Cash      
5         
         
Div 1 heat 3         
1   Ben Simonelli      
2   Michael Popplewell      
3   Alexander Chubb      
4   Jordan Davies      
         
         
Round 4         
Mystery Div 5            
1   Mark Yewdall      
2   Chris Harris      
3   Sean Oaten      
4   Justin Stanbridge      
         
Mystery  Div 4            
1   Bridget Mullany      
2   Lara Batkin      
3   Lise Benjamin      
4   Rebecca Peters      
         
Mystery  Div 4  heat 2            
1   Peter Rox      
2   Nathan Garard      
3   Hugo Venville      
4   Glen McIntosh      
         
Mystery  Div 3            
1   Kieran Latty      
2   Hugh Gray      
3   Anthony Platts-Baggs      
4   Chris Ludlam      
         
         
Mystery  Div 2            
1   John Nguyen      
2   Michael Chidgey      
3   Ian Dencker      
4   Craig Thompson      
         
Mystery  Div 1              
1   David Stevens      
2   Tirian McManus      
3   Ben Simonelli      
4   Gavin White      
         
Round 5         
Fast group Combine  12 laps    
      
1   Phillip Dobe      
2   Aaron Frater      
3   Nick Edwards      
4   Lara Batkin      
         
Faster group Combine 15 laps          
1   Michael Churchward      
2   Harry Herne      
3   Matt Bush      
4   Craig Dempsey      
         
Even Faster group Combine 20 laps          
1   David Stevens      
2   Timothy McMillan      
3   Tirian McManus      
4   Darren Cash      
         
« Last Edit: September 13, 2010, 05:27:30 PM by Artson » Logged
Artson
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 799


If it isn’t fixed its broken


WWW
« Reply #1 on: September 11, 2010, 01:15:00 AM »

Ken McMillan has posted these beauties

Div1
http://www.youtube.com/watch?v=DqMjtAxbw_c
Div 2
http://www.youtube.com/watch?v=Z1zINJq8xQ0
Div3
http://www.youtube.com/watch?v=LnEySbsEApY
Div 4
http://www.youtube.com/watch?v=ZLQejC4Zf7g
Div 4b
http://www.youtube.com/watch?v=DuAYfkoSAXU
My Apologies to Div 5 missed them.
Logged
Artson
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 799


If it isn’t fixed its broken


WWW
« Reply #2 on: September 12, 2010, 05:00:53 PM »

Div 1 hi low
http://www.youtube.com/watch?v=Bu-6Pzw1VsA
Div2 Hi Low
http://www.youtube.com/watch?v=wyy3ElUvILk
Logged
Artson
Administrator
Hero Member
*****
Posts: 799


If it isn’t fixed its broken


WWW
« Reply #3 on: September 14, 2010, 07:49:52 PM »

Logged
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

English Steel 1.6 Saxon North Technologies
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!