November 21, 2017, 09:47:32 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Week 10 (19 Aug) 2016  (Read 1325 times)
Artson
Administrator
Get'a'Life-Member
*****
Posts: 1090


If it isn’t fixed its broken


WWW
« on: August 20, 2016, 12:16:52 AM »

I will check video for some of the results




RAW Track          
Race All Winter Track          
Dunc Grey  Velodrome, Sydney, Australia         
Week 10  Aug 19   2016         
         
Results         
Round 1         
Warm up scratch race         
Div 5          
1   Jake Holmes       
2   James Bush   
3   Angela Jones      
4   Caitlin Williamson   
         
         
Div 4 heat 1          
1   Felix James      
2   Sam Fitzgerald      
3   Morgan Ho      
4   James Goard      
         
Div 3 Heat 1          
1   Sophie Knox      
2   Chelsea Oaten      
3   Makenzie Scott      
4   Emily Yeaman      
         
Div 3 Heat 2          
1   Bat Yildirim      
2   Rob Choplin      
3   John Caley      
4   David Ludenia      
         
Div 2 heat 1          
1   Ben Dutton      
2   Geoff Baxter      
3   Paddy Corcoran      
4   Devon Middleton      
         
         
Div 1         
1   Tirian McManus      
2   Broughton Caley      
3   Wesley Ho      
4   Bill Botlon      
         
Round 2         
Bombtrack Pushie Ent. 1.5km W-R          
1   Felix James      
2   James Schieder       
3   Craig Barnes      
4   James Bush      
         
   

video
https://youtu.be/3nuXj11NRk8
      



Round 3         
1 1/2 Lap Screamers          
Div 5          
1 1/2 Lap Screamer   Div 5 heat 1         
1   Jayden Stanton - Keir      
2   Jono Bonora      
3   Alex Pappas      
4   Georgia Bonora      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 5 heat 2         
1   Sohpie Pappas      
2   Victoria Brush      
3   Tayisha Smith      
         
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 5 heat 3         
1   Jake  Holmes      
2   Tyler Putzicha      
3   Caitlin Williamson      
4   Nikita Lindeskov      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 5 heat 4         
1   David Haynes      
2   Ben Kamenjas      
3   Angela Jones      
4   Jill Harris      
         
Div 4          
1 1/2 Lap Screamer   Div 4 heat 1         
1   Ryan Britten      
2   Jade Perry      
3   Deren Perry      
4   Definitely 206   black helmet white and black Jersey,,, Maybe 208 Tane Matthews Obrien      
         
1 1/2 Lap Screamer  Div 4 heat 2         
1   Renee Covington      
2   Lise Benjamin      
3   Emmy Howe      
4   Zane Tapp      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 4 heat 3         
1   Daniel Morrisey   
2   James Goard      
3   Rob Stephan      
         
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 4 heat 4         
1   Mathew Wills      
2   Nigel Apps   
3   Daika Scott      
4         
         
1 1/2 Lap Screamer  Div 4 heat 5         
1   Benjamin Kinsman      
2   Diorne Lia      
3   Sam Fitzgerald      
4   Harry Freeman      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 4 heat 6         
1   Morgan Ho      
2   Stelio Pappas      
3   Phil Dobe      
4   Felix James      
         
Div 3         
1 1/2 Lap Screamer   Div 3 heat 1         
1   Sophie Knox      
2   Kate Vickers      
3   Tasmin Davis      
4   Claudia Jackson      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 3 heat 2         
1   Chelsea Oaten      
2   Georgia Quick      
3   Emily Yeaman      
4   Makenzie Scott      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 3 heat 3         
1   Taylor Forrest      
2   Alex Sommer      
3   Richard Measures      
4   Fletcher Partlin      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 3 heat 4         
1   Brett Scruse      
2   Lindsay Small      
3   Adam Ingall      
4   Ben Fox      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 3 heat 5         
1   Bat Yildirim      
2   David Ludenia      
3   Nat Earl      
4   Craig Barnes      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 3 heat 6         
1   Julian Wills      
2   Rodrigo Notaro      
3   Rod Chaplin      
4   Ian Grant      
5   John Caley      
         
Div 2          
1 1/2 Lap Screamer   Div 2 heat 1         
1   Daryl Thorncraft      
2   Gavin White      
3   Geoff Baxter      
4   Lizanne Willmot      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 2 heat 2         
1   Blake Ryan      
2   Paddy Corcoran      
3   Ben Dutton      
4   Brad Hooker      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 2 heat 3         
1   David Browne      
2   Toby Dind      
3   Luke Britten      
         
         
Div 1          
1 1/2 Lap Screamer   Div 1 heat 1         
1   Brad Heap      
2   John Trovas      
3   James Schneider      
4         
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 1 heat 2         
1   Rohan Haydon-Smith      
2   Chris Hageman      
3   Alex Chubbs      
4         
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 1 heat 3         
1   Bill Bolton      
2   Wesley Ho      
3   Scott Mills      
4   Harrison Bailey      
         
1 1/2 Lap Screamer   Div 1 heat 4         
1   Tirian McManus      
2   Tom Bolton      
3   Broughton Caley      
4   Matt Glanville      
         
Round 4         
Poker Race     Div 5            
1   Jake Holmes      A Hearts
2   James Bush      J Hearts
[/color]3   Tyler Putzicha      9 Hearts
         
Poker Race  Div 4 heat 1            
1   Sam Fitzgerald      A Spades
2   Renee Covington   J Diamonds   
3   Phil Dobe      10 Diamonds
4   Rob Stephen   10 Clubs    
         
Poker Race  Div 4  heat 2           
1   Felix James      A Diamonds
2   Emmy Howe      K Spades
3   Ryan Britten      J Clubs
4   Fletcher Partlin      10 Diamonds
         
Poker Race  Div 3           
1   Emily Yeaman      A Clubs
2   Ian Grant      K Diamonds
3   Brett Scruse      10 Diamonds
4   Chelsea Oaten      10 Spades
         
Poker Race   Div 3  heat 2          
1   John Caley      A Clubs
2   Bat Yildirim      K Hearts
3   Rodrigo Notaro      K Diamonds
4   Adam Ingall      7 Hearts
         
Poker Race  Div 2            
1   Gavin White      A Spades
2   Geoff Baxter      9 Diamonds
2   Blake Ryan      5 Hearts
4   David Browne      3 Spades
         
Poker Race   Div 1             
1   Tirian McManus      A Clubs
2   Bill Bolton      K Diamonds
3   Tom Bolton   Q Clubs   
4   Broughton Caley      8 Diamonds
         
         
Round 5          
Fast group Combine          
1   Ryan Britten      
2   Luke Britten      
3   Fletcher Partlin      
4   Jill Harris      
         
         
Faster group Combine          
1   Rohan Haydon Smith      
2   Bat Yilirim      
3   John Caley      
4   Richard Measures      
         
BS Canteen Time Blaster  8:38 for $200           
1   Tirian McManus   8:35   
2   Bailey Harrison       
3   Wesley Ho       
4   Broughton Caley       
         
         
         
« Last Edit: August 21, 2016, 06:16:50 PM by Artson » Logged
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

English Steel 1.6 © Saxon North Technologies
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!