September 22, 2017, 06:16:21 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Week 11 Aug 26 2016  (Read 1154 times)
Artson
Administrator
Get'a'Life-Member
*****
Posts: 1082


If it isn’t fixed its broken


WWW
« on: August 26, 2016, 11:29:45 PM »

RAW Track       
Race All Winter Track       
Dunc Grey  Velodrome, Sydney, Australia      
Week 11  Aug 16 2016       
      
Results      
Round 1      
Warm up scratch race      
Div 5       
1   Mackenzie Gilligan   
2   Aiden Sinclair   
3   Caitlin Williamson   
4   John Burke   
      
Div 4       
1   Renee Covington   
2   Elisa Bennett   
3   Ryan Britten   
4   Diorne Lia   
      
Div 4  Heat 2      
1   Felix James   
2   Benjamin Kinsman   
3   Jonathan Farley   
4   Remy Keats   
      
Div 3       
1   Lindsay Small   
2   Nick Bowd   
3   John Caley   
4   David Ludenia   
      
      
Div 2      
1   David Browne   
2   Sam Estell   
3   Paddy Corcoran   
4   Peter Selkrig   
      
Div 1      
1   Tirian McManus   
2   Tom Bolton   
3   Harrison Bailey   
4   Matt Glanville   
      
Novice      
1   Simon Meredith   
2   Mitchell Green   
3   Jenny Wallace   
      
      
      
Round 2
The SkinGrowsBack 1.5km   Wheelrace   
1   Tirian McManus   
2   Tom Bolton   
3   Felix James   
4   Lindsay Small   

video
https://youtu.be/FhYOiiYC6Zo

   
      
      
Round 3      
      
Win'n'Out       
Div 5       
1   John Burke   
2   Caitlin Williamson   
3   Angela Jones   
4   Aiden Sinclair   
      
Div 4       
Div 4 heat 1      
1   Taylor Forrest   
2   Ryan Britten   
3   Jade Perry   
4   Jonathon Farley   
      
Div 4 heat 2      
1   Benjamin Kinsman   
2   Nigel Apps   
3   Jason Green   
4   Stelio Pappas   
      

Div 3       
1   Brett Scruse   
2   Adam Ingall   
3   Rodriho Notaro   
4   David Ludenia   
      
Div 2       
1   Gavin White   
2   Geoff Wilson   
3   Blake Ryan   
4   Toby Dind   
      
       
Div 1       
1   Tom Bolton   
2   Tirian McManus   
3   Chris Hageman   
4   Rohan Haydon Smith   
      
      
Novice       
4 lap handicap heat 1      
1   Mitchell Green   
2   Simon Meredith   
      
      
Round 4      
Paced Scratch Race       
Div 5       
1   Aiden Sinclair   
2   Mackenzie Gilligan   
3   John Burke   
4   Caitlin Williamson   
      
Paced Scratch Race        
Div 4 heat 1       
1   Renee Covington   
2   Nigel Apps   
3   Taylor Forrest   
4   Ryan Britten   
      
      
Paced Scratch Race        
Div 3 Heat 1       
1   Ian Grant   
2   David Ludenia   
3   Brett Scruse   
4   Rodrigo Notaro   
      
Paced Scratch Race        
Div 2/Div 1      
      
1   David Browne   
2   Gavin White   
3   Geoff Baxter  
4   Matt LeDilly   
5   Chris Hageman   
      
      
      
MADISON       
Div 1      
1   Tirian McManus / Tom Bolton   
2   David Browne / Harrison Bailey   
3   Peter Selkrig / Geoff Baxter   
4   Scott Mills / John Trovas   
5   Rohan Haydon Smith / Luke Britten   
      
Novice Handicap 8 lap       
1   Simon Meredith   
2   Mitchell Green   
      
Round 5      
Fast group Combine       
1   Adam Ingal   
2   Richard Measures   
3   Remy Keats   
4   Simon Meredith   
      
RAW CRAWL       
1   Lindsay Small   
2   Felix James   
3   Aiden Sinclair   
      
RAW CRAWL       
1   Tom Bolton   
2   Ben Dutton   
3   Scott Mills   
      
      
      
« Last Edit: August 29, 2016, 01:32:35 PM by Artson » Logged
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

English Steel 1.6 © Saxon North Technologies
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!