August 24, 2017, 04:33:31 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Week 9 AUg 11 2017  (Read 204 times)
Artson
Administrator
Get'a'Life-Member
*****
Posts: 1067


If it isn’t fixed its broken


WWW
« on: August 12, 2017, 12:09:01 AM »

RAW Track       
Race All Winter Track       
Dunc Gray Velodrome, Australia        
Week 9 Aug 11, 2017      
      
Results       
Round 1       
Warm up scratch races       
      
Div 5       
1   Tom Stilwell   
2   Ian Thomas   
3   Geordie Spenceley   
4   Andy Verdon   
      
      
Div 4       
1   Morgan Ho   
2   Luke O'Callaghan   
3   Stephen Fityus   
4   Josh Bates   
      
Div 4    heat 2   
1   Keith Oliver   
2   Lindsay Small   
3   Matthew Willis   
4   Phil Stilwell   
      
      
Div 3      
1   Lucie Fityus   
2   Selina Ho   
3   John Caley   
4   Ben Elliott   
      
Div 2      
1   David Browne   
2   Adam Ingall   
3   James Schneider   
4   Max Cyreszko   
      
Div 1      
1   Thomas Cornish   
2   John Trovas   
3   Lachlan Scott   
4   Matt Glanville   
      
Novice      
1    Julie Gardner   
      
      
Round 2      
      
Round 3      
Handicap       
Div 5   heat 1      
1   Lauren Bates   
2   Jonathan Bonora   
3   Georgia O'Callaghan   
4   Jamie O'Callaghan   
      
Div 5 heat 2       
1   Geordie Spenceley   
2   Tom Stilwell   
3   Kaide Morrissey   
4   Ben Kamanjas   
      
is there a race missing? I will look at the video soon
found it
1   Mack Apps-Tulip   
2   Kerrie Ahtonio   
3   Georgia Bonora
4   Ian Thomas


Div 4   heat 1      
1   Charlie Dale   
2   Phil Dobe   
3   Daniel Morrissey   
4   Caitlin Williamson   
      
Div 4 heat 2       
1   Colin Williamson   
2   John Bates   
3   Thomas O'Callaghan   
4   Phil Stilwell   
      
Div 4 heat 3       
1   Matthew Willis   
2   Mark Craig   
3   Stephen Fityus   
4   Daika Scott   
      
Div 4   heat 4      
1   Morgan Ho   
2   Nigel Apps   
3   Nigel Sirisophone   
4   Luke O'Callaghan   
      
Div 3,       
Div 3  heat 1      
1   Felix James   
2   Selina Ho   
3   Lucie Fityus   
4   Tommy Conneely
   
      
Div 3 Heat 2       
1   Lizanne Wilmot   
2   John Caley   
3   Keith Oliver   
4   Makenzie Scott   
      
Div 3 Heat 3      
1   Ben Elliott   
2   Andrew Ballas   
3   Lindsay Small   
4   Ben Fox or Zane Stewart


Div 2       
Div 2  heat 1      
1   David Willmott   
2   Gavin White   
3   Max Cyreszko   
4   Troy Fisher   
      
Div 2 Heat 2       
1   David Browne   
2   Geoff Wilson   
3   James Schneider   
      
      
Div 2 Heat 3      
1   Brett Scruse   
2   Adam Ingall   
3   James Fowler   
      
      
Div 1,         
Div 1 heat 1      
1   Charles Hoffman   
2   Matt Glanville   
3   Scott Mills   
      
      
Div 1 heat 2       
1   John Trovas   
2   Thoams Cornish   
3   Lachlan Scott   
      
      
Novice 2 lap Hçap        
1    Julie Gardner   
2   Scott Mills    
      
Round 4      
Snowball Race       
 Snowball Div 5       
1   Andy Verdon   
2   Mack Apps-Tulip   
3   Jonathan Bonora   
4   Ian Thomas   
      
Snowball Div 4       
1   Matthew Willis   
2   Nigel Apps   
3   John Bates   
4   Phil Dobe   
      
      
 Snowball Div 3      
1   Felix James   
2   Lindsay Small   
3   John Caley   
4   Ben Fox   
      
Snowball  Div 2      
1   Brett Scruse   
2   Geoff Wilson   
3   Troy Fisher   
4   Adam Ingall   
      
Snowball Div 1      
1   Thomas Cornish   
2   Charles Hoffman   
3   Lachlan Scott   
4      
      
Round 5       
Combines       
Quick Group Combine      
1   Thomas O'Callgahan   
2   John Bates   
3   Caitlin Williamson    
4   Ian Thomas   
      
Fast Group Combine      
1   Lindsay Small   
2   Elizabeth Higgins   
3   Keith Oliver   
4   Ben Fox   
      
Faster group combine      
1   Thomas Cornish   
2   John Trovas   
3   Lachlan Scott   
4   James Schneider   
      
« Last Edit: August 15, 2017, 08:07:36 PM by Artson » Logged
Artson
Administrator
Get'a'Life-Member
*****
Posts: 1067


If it isn’t fixed its broken


WWW
« Reply #1 on: August 15, 2017, 08:11:22 PM »

Points scored for week 9

Div 1 riders     
Thomas Cornish    18
Charles Hoffman    18
John Trovas   15
Lachlan Scott    14
Matt Glanville   13
Scott Mills   12
   
Div 2 Riders
   
Brett Scruse    20
Geoff Wilson   16
David Willmott   15
David Browne   15
Adam Ingall   14
Gav White    13
Troy Fisher    13
Max Cyreszko   12
James Schneider   12
James Fowler    12
Dean Preddy    11
   
Div 3 riders 
   
Felix James    20
Ben Elliott   15
John Caley   15
Lizanne Willmot   15
Lindsay Smalll   15
Selina Ho    13
Andrew Ballas   13
Lucie Fityus    12
Ben Fox   12
Keith Oliver    12
Tommy Conneely   11
Makenzie Scott    11
Zane Stewart   11
   
   
Div 4 riders   
Matthew Willis    20
Nigel Apps   16
Colin Williamson   15
Charlie Dale    15
Josh Bates    15
Morgan Ho   15
Phil Dobe   14
Mark Craig   13
Daniel Morrissey   12
Stephen Fityus    12
Thomas O'Callaghan      12
Nigel Sirisomphone   12
Caitlin Williamson   11
Daika Scott    11
Phil Stilwell   11
Luke O'Callaghan    11
   
Div 5 riders   
Mack Apps-Tulip   18
Geordie Spenceley   15
Andy Verdon    15
Jonathan Bonora   15
Lauren Bates    15
Kerrie Ahtonio   13
Tom Stilwell    13
Kaide Morrissey   12
Georgia Bonora   12
Georgia O'Callaghan   12
Ian Thomas    12
Ben Kamanjas    11
Jamie O'Callaghan   11
   
Ungraded as of Yet
   
Julie Gardner   10
Logged
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

English Steel 1.6 Saxon North Technologies
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!